Oczekiwane zakończenie prac renowacyjnych na Dworcu PKP w Gdańsku

Przez długi czas mieszkańcy Trójmiasta z niecierpliwością oczekiwali na ten dzień. Oficjalne zakończenie remontu Dworca PKP w Gdańsku zaplanowane jest na 31 lipca 2023 roku, co stawia kropkę nad i w tym długotrwałym procesie.

Zapowiadane uroczystości związane z otwarciem odrestaurowanego Dworca PKP w Gdańsku mają miejsce już 31 lipca! Wśród zaproszonych gości, którzy wezmą udział w ceremonii, znajdą się wybitne postaci polityczne i biznesowe. Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Dariusz Drelich, wojewoda pomorski oraz Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A., to tylko niektóre z nich.

Początkowo prace renowacyjne na Dworcu PKP w Gdańsku rozpoczęły się we wrześniu 2019 roku. Pierwsze plany zakładały ich finalizację do 2021 roku. Niemniej jednak, różnorodność technicznych przeszkód napotkanych w trakcie projektu oraz nieszczesna pandemia koronawirusa, spowodowały znaczne opóźnienie w realizacji przedsięwzięcia. Uroczyste otwarcie odrestaurowanego dworca jest teraz zaplanowane na 31 lipca 2023 roku.