Nowy zawodnik w szeregach Lechii Gdańsk: Miłosz Kałahur

Lechia Gdańsk wkrótce powita swojego pierwszego nowego zawodnika na pokładzie. Miłosz Kałahur, będący wychowankiem Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk, oczekuje na podpisanie kontraktu z drużyną biało-zielonych po pomyślnym przejściu testów medycznych. Tymczasem, ekipa rozpocznie przygotowania do nadchodzącego sezonu Fortuny I Ligi we środę, a na stanowisku trenera ma zasiąść Szymon Grabowski.

Miłosz Kałahur to 23-letni lewy obrońca, wykształcony przez Akademię Piłkarską Lechii Gdańsk, jednakże nie miał jeszcze okazji zadebiutować w oficjalnym spotkaniu pierwszej drużyny. W sezonie 2018/2019 przeniósł się do Sandecji Nowy Sącz, gdzie występował przez jeden sezon, a następnie trafił do Olimpii Elbląg. W ostatnim sezonie reprezentował barwy Resovii Rzeszów, występującej w pierwszej lidze. Podczas swojej kariery na pierwszoligowych boiskach zaliczył 58 występów, strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty.

W związku z opuszczeniem Lechii przez Rafała Pietrzaka, Miłosz Kałahur będzie jednym z zawodników walczących o pozycję w składzie na lewej stronie defensywy. Kałahur ma przejść testy medyczne w środę i czwartek, a po ich zakończeniu podpisać umowę z biało-zielonymi.