Analiza piramidy finansowej – głośna sprawa profesora Uniwersytetu Gdańskiego

Sprawa dotycząca znanej osobistości ze świata akademickiego, profesora z Uniwersytetu Gdańskiego, oskarżonego o stworzenie piramidy finansowej, nadal trwa. Eksperci od pisma oraz księgowości zostali zatrudnieni do analizowania dokumentacji zgromadzonej przez śledczych, którzy dogłębnie badają działania funduszu inwestycyjnego założonego przez tego uczelnianego autorytetu. W wyniku tej działalności wielu uczestników poniosło ogromne straty finansowe w milionach, co spowodowało zainteresowanie Centralnego Biura Śledczego Policji.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku stoi na czele dochodzenia sprawy dotyczącej potencjalnej piramidy finansowej, powiązanej z wyżej wspomnianym profesorem UG. Zgodnie z informacją przekazaną przez rzeczniczkę prasową Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażynę Wawryniuk, aktualnie prowadzona jest kryminalistyczna analiza przepływów finansowych związanych z tą sprawą.

Po zakończeniu weryfikacji przepływów pieniężnych, planowane jest zaangażowanie biegłego z dziedziny księgowości i rachunkowości. Równocześnie prokurator otrzymał opinię informatyczną na temat danych zawartych na zabezpieczonych nośnikach, a także powołał eksperta do zbadania pisma. Śledztwo dotyczące tej kontrowersyjnej sytuacji prowadzone jest przez wydział przestępczości gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.