Nowe perspektywy dla mieszkańców południowego Gdańska dzięki modernizacji ulicy Nowej Świętokrzyskiej

Pendlerzy dojeżdżający codziennie do centrum Gdańska z takich południowych lokalizacji miasta jak Starogardzka, Niepołomicka, Porębskiego czy Guderskiego, a także z innych położonych na tym terenie miejsc, mają pełną świadomość jak ważnym przedsięwzięciem dla nich oraz dla mieszkańców Oruni Górnej – Gdańska Południe i Ujeściska-Łostowic jest rozbudowa Nowej Świętokrzyskiej. Niedawno osiągnięto kolejny etap tego projektu – podpisano umowę na przebudowę tej arterii komunikacyjnej oraz rozpoczęcie pierwszej fazy prac.

Ci, którzy z niecierpliwością oczekują na dalsze kroki mogą już odetchnąć z ulgą. Umowa została już formalnie zawarta, co oznacza zbliżające się prace nad przemodelowaniem tej kluczowej dla południowego Gdańska drogi.

Planowane prace będą obejmować konstrukcję trasy prowadzącej od pętli Łostowice Świętokrzyska w kierunku ulicy Kampinoskiej, zaprojektowanej jako jednopasmowa droga w obie strony. Dodatkowo, istotnym punktem na mapie projektu jest budowa obiektów inżynierskich. Projekt przewiduje nie tylko modernizację istniejącej infrastruktury drogowej, ale także stworzenie nowych udogodnień dla mieszkańców – planowane są budowa ścieżki rowerowej, chodników oraz instalacja oświetlenia. W ramach realizacji inwestycji zaplanowano także remont nawierzchni na części ulicy Kampinoskiej.