Nowa wystawa na Sołdku, już 9 października

W przyszłą sobotę, 9 października na pokładzie muzeum statku Sołdek odbędzie się inauguracja nowej wystawy stałej. Oprócz wystawy, dodatkowe atrakcje zapewni festyn rodzinny, który odbywać się będzie w godzinach od 12 do 18. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, między innymi zwiedzanie statku za symboliczną opłatę jednej złotówki, słodycze, gry z nagrodami oraz wiele zabawy.

Muzeum SS Sołdek

Muzeum znajdujące się na pokładzie statku Sołdek jest oddziałem Muzeum Morskiego w Gdańsku. Jest to idealne miejsce, aby poczuć historię na własnej skórze. Do zwiedzania dostępne są kwatery marynarzy, możemy zobaczyć kanały komunikacyjne oraz dowiedzieć się na czym polega wyjątkowość rudowęglowca. Jeśli ciekawi jesteście historii SS Sołdek, więcej do przeczytania w naszym wcześniejszym artykule SS Sołdek- historia na wodzie.

Nowa wystawa

Oprócz zwiedzenia wcześniej dostępnych wystaw, warto koniecznie udać się do świeżo odremontowanych ładowni o numerach 3 i 4. Właśnie tam znajdziemy premierową wystawę, która zagości w muzeum na stałe. „Sołdek i jego czasy” opowiada historię zarówno statku jak i ludzi z nim związanym. Poznamy biografię ludzi związanych z morzem oraz technologiami morskimi. Aby zwiedzanie było jeszcze ciekawszym przeżyciem, oprócz tradycyjnych form czekają na nas pokazy filmowe i interaktywne instalacje.