Napaść na gdańskiej Zaspie – interweniowała policja

Interwencja funkcjonariuszy policji miała miejsce na gdańskiej Zaspie, gdzie doszło do napaści z użyciem noża. Informację o incydencie służby porządkowe otrzymały przed godziną 19:00. Do niebezpiecznego zdarzenia pomiędzy mężczyznami spożywającymi alkohol doszło w okolicach Alei Hallera.

Podczas rozmowy z Radiem Gdańsk, podinspektor Magdalena Ciska, reprezentująca miejską komendę policji, przekazała, że wstępnie ustalono, iż między mężczyznami doszło do sprzeczki. Podczas awantury jeden z nich zaatakował drugiego przy pomocy noża. Ofiara ataku broniła się używając pałki. Osoba poszkodowana nożem – mieszkaniec Gdańska – trafiła do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W toku przeszukiwania miejsca zdarzenia na ulicy Chrobrego, stróże prawa zatrzymali 52-letniego mężczyznę z Gdańska. Funkcjonariusze znaleźli przy nim nóż, który prawdopodobnie był użyty podczas ataku. Zatrzymany również został przewieziony do placówki medycznej, gdzie otrzymuje niezbędną pomoc. Policja nadal prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.