Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN nie zaakceptowała apelacji Lechii Gdańsk w sprawie kary za użycie fajerwerków przez kibiców

Decyzje Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej, której sesja odbyła się 20 września 2023 roku, nie były korzystne dla Lechii Gdańsk. Klub złożył apelację, w której apelował o złagodzenie sankcji nałożonej za użycie fajerwerków przez kibiców podczas spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Niestety, apelacja została odrzucona, co skutkowało ograniczeniem liczby widzów mogących uczestniczyć w meczu z GKS-em Katowice, który miał miejsce w piątek, 22 września 2023 roku. Zgodnie z tą decyzją, na trybunach mogło znaleźć się maksymalnie 1300 fanów.

Lechia Gdańsk przekazała tę smutną informację swoim fanom poprzez oficjalny komunikat na klubowej stronie internetowej. Mimo intensywnych starań i prób zawieszenia częściowego zamknięcia stadionu na nadchodzący mecz z GKS Katowice, Najwyższa Komisja Odwoławcza podtrzymała swoją decyzję podczas spotkania w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W związku z tym, Lechia Gdańsk podjęła decyzję o przyspieszeniu sprzedaży biletów na mecz z GKS-em Katowice. Cały proces rozpoczął się online w środę, 20 września 2023 roku o godzinie 18. Klub postanowił udostępnić wszystkie miejsca w strefie prestige (sektory A do F). Maksymalna liczba dostępnych biletów wynosi 1300, wszystkie sprzedawane są po tej samej cenie – 99 złotych. Warto zauważyć, że ta oferta nie obejmuje cateringu.