Najpiękniejsze miejsca na Ziemi, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu!

Miłośnicy podróży potrafią znaleźć piękno w każdym miejscu, które odwiedzają. Jednak są miejsca na naszej planecie, które w szczególny sposób zwracają na siebie uwagę, wyróżniając się naturalnym pięknem przyrody lub zachwycając architekturą. Szukając takich miejsc na ziemi warto kierować się Listą Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz śledzić rankingi najważniejszych podróżniczych portali na świecie. Które z miejsc warto odwiedzić chociaż raz w życiu?

Indie i Taj Mahal

Indie to kierunek, który budzi wiele emocji – nic dziwnego, to potężny kraj znany z kontrastów. Mówi się, że Indie można pokochać, albo znienawidzić, ale przynajmniej raz w życiu trzeba zobaczyć cud architektury, czyli Taj Mahal. To jedna z najbardziej ikonicznych i zapierających dech w piersiach budowli na świecie, znana ze swojego wyjątkowego piękna i niezwykłej historii. Budowla została zbudowana w XVII wieku przez cesarza Mughal Shah Jahan jako mauzoleum dla jego ukochanej żony Mumtaz Mahal, dziś jest arcydziełem sztuki i architektury islamskiej. Odwiedzający Taj Mahal mogą podziwiać jej niesamowity projekt, który charakteryzuje się misternymi rzeźbami, pięknymi ogrodami i lśniącym marmurem, zmieniającym kolor pod wpływem słońca. Wizyta w Taj Mahal jest naprawdę niezapomnianym doświadczeniem, którego nie można pominąć.

Wielka Rafa Koralowa w Australii

Miejsce, o którym słyszał każdy miłośnik nurkowania i snorkelingu. Odwiedzenie wielkiej rafy koralowej w Australii, takiej jak Great Barrier Reef, jest doświadczeniem wartym przeżycia choćby raz w życiu! Wycieczka do Australii oferuje odwiedzającym wyjątkową okazję do zobaczenia jednych z najbardziej zapierających dech w piersiach podwodnych krajobrazów na świecie. Wielka Rafa Koralowa jest największym systemem rafy koralowej na świecie, rozciągającym się na długości 2300 km wzdłuż wschodniego wybrzeża Australii. Rafa jest niesamowicie bioróżnorodna i zamieszkuje ją ponad 1500 gatunków ryb, 600 gatunków koralowców i wielu gatunków żółwi, rekinów i płaszczek. To zdecydowanie najpiękniejsze miejsce na świecie, albo co najmniej jedno miejsc w czołówce!

Wielka Migracja w Tanzanii i Kenii

Wielka Migracja zwierząt w Afryce, a konkretniej odbywająca się dwa razy w roku w Kenii i Tanzanii jest jednym z najbardziej widowiskowych wydarzeń na świecie. Miliony antylop gnu, bawołów i zebr regularnie wybierają się w podróż w poszukiwaniu zielonych pastwisk i wodopojów, przemierzając setki tysięcy kilometrów pomiędzy krajami. Najlepszym miejscem, by zobaczyć na własne oczy ten niezwykły spektakl natury są dwa parki narodowe, Park Narodowy Serengeti w Tanzanii i Park Narodowy Maasai Mara w Kenii. Zdecydowanie warto wybrać się do takich krajów jak Tanzania czy  Kenia wycieczki tam pozwolą przeżyć safari, a przy okazji poznać bliżej lokalną kulturę. Mówi się, że Afryka jest kontynentem, który niesamowicie wciąga i po jednej wizycie chce się tam wracać. Przekonajcie się o tym sami!

Machu Picchu w Peru

Wizyta w Machu Picchu to unikalne doświadczenie, które stwarza gościom niepowtarzalną okazję do poznania jednego z najbardziej ikonicznych i budzących respekt stanowisk archeologicznych na świecie. Zbudowane w 15 wieku przez Imperium Inków i porzucone po hiszpańskim podboju, Machu Picchu jest świadectwem nieprawdopodobnych osiągnięć inżynieryjnych i architektonicznych tej starożytnej cywilizacji. Uważa się, że była to królewska posiadłość lub religijne miejsce odosobnienia dla inkaskiego cesarza Pachacuti, a dziś jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzający Machu Picchu mogą zwiedzać ruiny starożytnego miasta, zachwycając się jego wspaniałą architekturą, misternym kamieniarstwem i zachwycającymi widokami na otaczające góry. Istnieje także możliwość wspięcia się na jeden z dwóch szczytów, pomiędzy tym stanowiskiem archeologicznym.

Wielki Kanion w USA

Wielki Kanion jest potężnym, stromym kanionem, który był rzeźbiony przez miliony lat przez rzekę Kolorado i jest jednym z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych punktów w Stanach Zjednoczonych. Wielki Kanion oferuje ogromny i dramatyczny krajobraz, z warstwami czerwonych, pomarańczowych i żółtych skał, które rozciągają się na wiele kilometrów. Odwiedzający mogą zobaczyć Wielki Kanion z bliska, podczas takich aktywności jak wędrówki, jazda konna i rafting, lub po prostu podziwiając to miejsce z jednego z wielu punktów widokowych w całym parku.