Nadchodzący Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Gdańsku

Impreza plenerowa, która przyciąga wielu miłośników świąt – Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku – jest coraz bliżej. Wydarzenie rozpocznie swoją działalność 24 listopada 2023 roku, dając odwiedzającym okazję do szukania wyjątkowych prezentów i zanurzenia się w ciepłej atmosferze nadchodzących świąt. Hasło tegorocznego jarmarku to „Świętujemy w Gdańsku!”. Organizatorzy planują zakończyć jarmark dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia.

Organizujące wydarzenie Międzynarodowe Targi Gdańskie są dumne z pamięci, jaką zostawił ubiegłoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy u jego gości. Dowodem na to jest wynik plebiscytu European Best Christmas Markets 2023, gdzie Gdańsk zdobył ponad 48 tysięcy głosów, co pozwoliło mu zdobyć drugą pozycję w rankingu, ustępując miejsca tylko Budapesztowi.

Marcin Dajos z MTG podkreśla, że pomimo uznania na skalę europejską, nie zamierzają spoczywać na laurach. Pragną kontynuować rozwój Jarmarku Bożonarodzeniowego, aby przyciągnął więcej zwiedzających na rodzinne spotkania, towarzyskie zebrania, zakupy świątecznych prezentów czy poszukiwanie świątecznych inspiracji. W zeszłym roku jarmark odwiedziło ponad 700 tysięcy gości z całego świata!