Mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej na gdańskim Energa Stadionie Letnim

Od 3 do 6 sierpnia 2023 roku, Energa Stadion Letni znajdujący się w dzielnicy Gdańska – Brzeźno, stanie się areną dla finałowych zmagań w ramach Mistrzostw Polski w piłce nożnej plażowej. Rozgrywki te obejmują zarówno drużyny żeńskie, jak i męskie, a tytuły mistrzowskie z poprzedniego sezonu broni FC 10 Zgierz.

Finałowe rywalizacje w plażowym futbolu rozpoczynają się czwartego dnia sierpnia, a ich początek dają drużyny kobiece. Ich męskie odpowiedniki dołączają do walki o tytuł kolejnego dnia. Osiem najlepszych zespołów każdej płci wystąpi na gdańskim stadionie – u pań to drużyny wyselekcjonowane przez eliminacje, natomiast u panów są to zespoły, które znalazły się na czele tabeli Ekstraligi beach soccera.

Pierwszym etapem tych emocjonujących rozgrywek jest faza grupowa. Wśród kobiecych zespołów, w grupie A spotkamy Pogoń Dekpol Tczew, FC 10 Ladies Zgierz, Wierzbowianka Wierzbno oraz LKS Czarni Rząśnia. Grupę B natomiast tworzą Red Devils Ladies Chojnice, UKS Sparta Daleszyce, KS Zdrowie Garwolin oraz Zamłynie Radom.

Z kolei mężczyźni również rozpoczną rywalizację od fazy grupowej. Grupę A tworzą KP Łódź (która ma przypisane na starcie 2 punkty za miejsce w Ekstralidze), FBS Kolbudy, FC 10 Zgierz (obie ekipy mają po 1 punkcie) oraz Hemako Sztutowo. Zawodnicy MOSiR Michałowo (2 punkty), SAP & Dragon Bojano, BSC Boca Gdańsk (1 punkt) oraz UKS Milenium Gliwice powalczą w grupie B. Szczególnym uwzględnieniem warto obdarować takie postacie jak Bruno Xavier i Edu Suarez z KP Łódź czy Ardil Chiky i Axel Damm reprezentujący FC 10 Zgierz.