Miejskie place zabaw Trójmiasta cz. 1

Lato to najlepszy okres, aby wybrać się z dzieckiem na plac zabaw. W trójmieście jest ich naprawdę sporo. Dzisiaj przybliżymy kilka najciekawszych z nich. Zapraszamy na pierwszą część cyklu z placami zabaw.
 

Ogromna pajęczyna na osiedlu Garnizon

 
Zlokalizowana na osiedlu Garnizon pajęczyna jest największą tego typu konstrukcją w Trójmieście! Całość robi ogromne wrażenie na dzieciach, a nawet na ich rodzicach. To naprawdę olbrzymia instalacja, która pozwala na swobodne wspinaczki i swawole.
 
Miejsce niestety nie jest przeznaczone dla młodszych uczestników, chociaż niektóre maluchu dzielnie wspinają się pod kuratelą rodziców. Najważniejsze, aby dziecko nie bało się tej aktywności, wiek nie ma znaczenie, pamiętajmy jednak o prawidłowej asekuracji dziecka.
 

Park Ronalda Reagana i znajdujące się na nim place zabaw

 
W Parku Ronalda Regana nie brakuje atrakcji dla młodszych i starszych dzieci. Znajdziemy tam skate park oraz aż pięć placów zabaw. Każdy z nich oferuje trochę inne atrakcje, jednak zdecydowanie największy i najciekawszy jest ten zlokalizowany przy ulicy Dąbrowszczaków.
 
To miejsce, gdzie dziecko może się wyszaleć na wielu domkach drewnianych, połączonych ze sobą różnego rodzaju mostkami i linami. Są ram również spokojniejsze atrakcje, bujaki, koniki i wielorakie huśtawki. Nie brakuje piaskownicy oraz standardowej równoważni.
 

Plac zabaw w parku Oruńskim

 
W Oruńskim parku na dzieci czeka naprawdę sporo zabawy. Wielki teren oferuje moc atrakcji. Mnóstwo zjeżdżalni, huśtawek i ścianek wspinaczkowych. Są tam sprzęty dla maluchów oraz do starszaków. Robią wrażenie liczne pajęczyny, drabinki i atrakcje ruchome, takie jak zegary czy kolorowe kółka.
 
W innej części znajduje się również siłownia, piaskownica, a także tunele. Na terenie jest też oblegana zjeżdżalnia w formie rury. Nie jest zbyt wysoka, ale zapewnia moc wrażeń i jeszcze więcej radości.