Michał Brański – współzałożyciel Wirtualnej Polski z zamiarem zakupu udziałów w Lechii Gdańsk

Współtwórca serwisu Wirtualna Polska, Michał Brański, znany jako milioner, wyraża duże zainteresowanie nabywaniem większościowego pakietu akcji w klubie piłkarskim Lechia Gdańsk. Udzielił wywiadu dla „Dziennika Bałtyckiego”, w którym opowiada o swoich planach odnośnie biało-zielonych, różnych opcjach, na które jest otwarty, oraz warunkach, które powinien spełnić obecny właściciel drużyny.

Podczas wywiadu pytano go o spotkanie z Adamem Mandziarą, które miało miejsce tydzień wcześniej. Zastanawiano się, czy spotkanie to oznacza postęp w negocjacjach dotyczących nabycia większościowego pakietu udziałów Lechii. Brański odpowiedział, że choć kontaktują się od dawna, nie jest pewien, czy to osobiste spotkanie przybliżyło ich do celu. Stwierdził, że była to raczej okazja do nawiązania relacji „twarzą w twarz”, a nie omawianie kluczowych kwestii, gdyż oferty są przekazywane na piśmie za pomocą różnych kanałów. Dodał, że rozmowa była miła i podsumowująca kilkuletnią działalność Adama Mandziary w Lechii Gdańsk, ale nie należy przywiązywać do niej zbyt dużej wagi.

Michał Brański zwrócił uwagę na istotniejsze drugie spotkanie, które odbyło się z udziałem prezydent Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz. To właśnie to spotkanie mogło mieć większy wpływ na potencjalny zakup udziałów w klubie przez współzałożyciela Wirtualnej Polski.