Memoriał Józefa Żylewicza – ważna impreza lekkoatletyczna w Gdańsku

W 51. edycji Memoriału Józefa Żylewicza, organizowanego przez Klub Lekkoatletyczny „Lechia” w Gdańsku, zaplanowano aż 20 konkurencji olimpijskich. To wyjątkowe wydarzenie sportowe odbędzie się na Stadionie Lekkoatletycznym GOS-u w sobotę, 10 czerwca 2023 roku i przyciągnie ponad 250 zawodników z całej Polski. Nagrody finansowe przyznane zwycięzcom wyniosą łącznie 35 tysięcy złotych.

Podczas rozgrywek 10.06.2023, zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi przed zbliżającymi się ważnymi imprezami. Martyna Dobrowolska, reprezentantka AZS AWFiS Gdańsk w rzucie dyskiem, obecnie zajmuje 13. miejsce w Europie i uważa memoriał za świetną okazję do zdobycia punktów przed młodzieżowymi mistrzostwami Europy w Espoo (Finlandia). Dobrowolska ma nadzieję na osiągnięcie wyniku powyżej 55 metrów.

Jednym z uczestników zawodów będzie również Dawid Wegner, oszczepnik z AZS AWFiS Gdańsk. Przyznaje, że Gdański Memoriał Józefa Żylewicza sprzyja dobrym wynikom, jako że wielokrotnie ustanawiał tam swoje rekordy życiowe. Dawid planuje pobić swój tegoroczny rekord – 80,10 metrów – podczas tego startu, który będzie jednym z ostatnich przed mistrzostwami Polski. Wspomina również o przyjaznej rywalizacji z Cyprianem Mrzygłodem, z którą obaj zawodnicy się wzajemnie motywują.