Mężczyzna na torach kolejowych. Nie przejmował się ostrzeżeniami

W gdańskiej dzielnicy Jasień doszło do nietypowego zatrzymania. Policja została wezwana do mężczyzny idącego po torach kolejowych. Beztroski spacerowicz zignorował wszystkie ostrzeżenia.

Kamery monitoringu nagrały bezmyślne zachowanie mężczyzny

W Gdańsku na torach kolejowych dostrzeżono idącego mężczyznę. Alarm podnieśli operatorzy monitoringu. Próbowano ostrzec mężczyznę za pomocą megafonów, jednak nie zareagował na te próby i dalej spacerował od stacji Jasień w kierunku Kiełpinka. Przedstawiciele Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) poinformowali o tym incydencie policję. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego spacerowicza i wręczyli mu mandat opiewający na kwotę 500 zł. Mężczyzna był trzeźwy w chwili zatrzymania.

PKM podkreśla obecność prawie 400 kamer wzdłuż całej linii kolejowej. Kamery monitorują nie tylko stacje, ale także same tory. Okazały się wielokrotnie pomocne, między innymi w momentach, gdy ktoś potrzeby pomocy lub w sytuacjach niszczenia infrastruktury. Funkcjonariusze podkreślają, że takie nieostrożne zachowanie często kończy się tragicznie.