Mecz Lechia Gdańsk vs Stal Mielec już dziś

Już dziś zostanie rozegrany ważny mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Stalą Mielec. Oba zespoły będą chciały podtrzymać swoją dobrą passę w rozgrywkach ligowych. Gdańszczanie jeśli wygrają ten mecz, mają szansę wyrównać się z liderem Ekstraklasy- Lechem Poznań. Lechia od zmiany trenera nie poniosła żadnej porażki, obecnie na swoim koncie mają 9 zwycięstw. Wszyscy liczymy na dziesiątą wygraną i kontynuację świetnej passy biało-zielonych.

Ważna rozgrywka dla obu drużyn

Od kiedy trenerem został Tomasz Kaczmarek, Lechia idzie jak burza. Zwycięsko wychodzą z każdej rozgrywki i nie planują przerywać passy wygranych. Biało-zieloni po 14 kolejkach mają na swoim koncie 29 punktów, plasują się dzięki temu na pozycji wicedidera Ekstraklasy. Od lidera, Lecha Poznań różni ich jedynie bilans bramkowy. Gdańszczanie w ostatnim meczu pokazali ducha walki i to dosłownie do ostatnich minut przed gwizdkiem kończącym rozgrywkę. Mecz przeciwko Zagłębiu Lubin wydawał się już przegrany, jednak po 60 minutach udało się wyrównać wynik i nawet dobić dodatkową bramkę przed końcem czasu. Czy dziś będzie podobnie?

Stal Mielec ma na swoim koncie trzy zwycięskie gry i trzy remisy. Ostatnie zwycięstwa pozwoliły im wspiąć się na 7 miejsce w tabeli Ekstraklasy. Podczas ostatniego starcia z mistrzem Polski, Stal Mielec pokonał Legię Warszawa i to w wielkim stylu bo 3:1. Zespół dobrze wykorzystał kryzys w warszawskim zespole, jednak ich zwycięstwo wciąż nie jest przypadkowe. Nie powinien być to łatwo lekceważony zawodnik, gdyż jak widać są w stanie wykorzystać każdą słabość przeciwnika. Szczególnie mając w pamięci ich remis z liderem Ekstraklasy 0:0.

Dlatego też fani obstawiający wyniki najczęściej zgadzają się, że prawdopodobnym wynikiem będzie remis. Obu drużynom zależy na wygranej, albo chociaż na wyrównanym wyniku. Teraz jedynie pozostaje nam obstawiać, która drużyna będzie bardziej zdeterminowana i sprytniejsza. Czy Lechia Gdańsk kontynuując dobrą passę nie odda bramki i tym samym będzie wyrównywać do Lecha Poznań. Czy też może Stal Mielec po zwycięstwie nad mistrzem Polski odkrył ukryty w sobie potencjał i odniesie zwycięstwo na swoim boisku?