Magia świąt nadchodzi: iluminacje, choinki w dzielnicach i Wigilia w Gdańsku

Za chwilę Gdańsk przemieni się w magiczną, bajkową krainę pełną błyszczących świateł i kolorowych ozdób. Na wszystkich czeka tysiące lamp, które migotaniem swojego światła wprowadzą nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Miasto zostanie udekorowane mnóstwem jaskrawych bombek i lśniących figurek, które z pewnością zachwycą każdego przechodnia.

W najważniejszych zakątkach miasta, już od 5 grudnia, będą można podziwiać niezwykłe gwiazdkowe iluminacje. Wtorek ten z pewnością będzie jednym z najbardziej niezapomnianych dni w kalendarzu tego roku. Ponadto, obok dobrze nam znanych dekoracji z poprzednich lat, oczom mieszkańców i turystów ukażą się także nowe figury. Wśród nich znajdą się m.in. carillony, konik na biegunach, a nawet stoczniowa suwnica czy pływające lilie.

Tego samego dnia miłośnicy świąt będą mieli okazję spotkać Świętego Mikołaja. Na ten dzień zaplanowano także szereg innych atrakcji – na Długim Targu odbędzie się Wigilia, a sylwester umilą największe muzyczne hity. Niezapomniana atmosfera tych dni z pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.