Lechia znów triumfuje! Wygrana 3:1 z Jagiellonią Białystok

Lechia Gdańsk nie osiada na laurach. Wygląda na to, że zielono-biali w końcu przerywają pechową passę remisów. Gdańszczanie pod wodzą Tomasza Kaczmarka wygrywają kolejny mecz, awansując tym samym do 1/16 finału Pucharu Polski.

Przebieg gry

Przed meczem zarówno zawodnicy jak i fani mieli pewne obawy. Drużyna grała bowiem na terenie przeciwnika. Jagiellonia Białystok dopiero co przegrała poprzedni wyjazdowy mecz, wiadomo było więc, że nie popuszczą przeciwnikowi na swoim terenie. I tak właśnie rozpoczęła się finałowa rozgrywka. Ofensywa Jagielloni kierowała grę pod bramkę gdańskiej drużyny. Jednak nie wykorzystali żadnej ze stworzonych przez siebie sytuacji bramkowych. Po pierwszych 15 minutach zielono-biali zaczęli czuć się coraz pewniej na murawie. Widać, że nowy trener bardzo poważnie traktuje swoją nową posadę i spełnia dane obietnice. Zapowiadał on ćwiczenie nad płynnym przechodzeniem pomiędzy defensywą a atakiem- dzięki czemu Lechia może dyktować warunki gry.

Pierwsza bramka padła już w 27 minucie gry, po całkiem niepozornej akcji Ilkaya Durmusa. Na szczęście sytuację idealnie wykorzystał Maciej Gajos, tym samym zdobywając pierwszą bramkę w tym meczu. Kolejna bramka padła jeszcze przed przerwą. W 39 minucie, dzięki asyście Kacpra Sezonienko piłkę do siatki wsadził Łukasz Zwoliński. Po 11 minutach duet znów zapunktował, doprowadzając do wyniku 3:0. Obronę Lechii udało się złamać jedynie raz, gdy w 64 minucie gry Fedor Černych zdobył jedynego gola dla Jagiellonii.