Lechia Gdańsk zmierzy się z trudnym rywalem – Zagłębiem Sosnowiec

Mimo że w tym sezonie Zagłębie Sosnowiec nie odnotowało jeszcze ani jednego triumfu w ramach rozgrywek Fortuny 1. Ligi, to nadchodzące spotkanie z Lechią Gdańsk jest przez nich postrzegane jako okazja do przełamania. Biorąc pod uwagę determinację sosnowiczan, szczególnie na ich własnym boisku, piłkarze Lechii muszą być niezwykle czujni i nie zlekceważyć rywala, mimo że jadą w celu zdobycia trzech punktów.

W szeregach biało-zielonych panuje pozytywna atmosfera. Ostatnie zwycięstwo nad Podbeskidziem Bielsko-Biała, które skończyło się wynikiem 3:0, na pewno przyczyniło się do poprawy humorów i efektywniejszej pracy w ciągu tygodnia. Teraz drużyna przygotowuje się do rozegrania meczu w Sosnowcu.

Lechia Gdańsk jako faworyt tej potyczki ma za zadanie odniesienie kolejnego zwycięstwa. Tymczasem Zagłębie Sosnowiec, mając na swoim koncie zaledwie dwa punkty, plasuje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Wobec tego ich pragnienie odniesienia pierwszego w tym sezonie zwycięstwa jest ogromne.