Lechia Gdańsk: Nałożony przez FIFA zakaz transferowy już nie obowiązuje

Informacje, że sankcja ta nie obowiązuje, zostały potwierdzone przez biuro prasowe klubu piłkarskiego z Gdańska i przekazane portalowi lechia.net.

Sankcja została zdjęta niemal tydzień po jej ogłoszeniu, kiedy to klub uregulował zaległe płatności wobec jednego ze swoich zawodników. Informację tę przekazała dziennikarka Karolina Jaskulska, która uzyskała odpowiedź na ten temat bezpośrednio od Lechii Gdańsk.

Co doprowadziło do decyzji FIFA o nałożeniu na Lechię Gdańsk zakazu transferowego? Powodem były zaległości finansowe klubu wobec Christiana Clemensa. Piłkarz ten zwrócił się do FIFA z prośbą o interwencję. Pomimo decyzji organizacji o ukaraniu gdańskiego klubu, ten już wcześniej spłacił dług wobec niemieckiego zawodnika.

Clemens postanowił rozwiązać umowę z Lechią Gdańsk w styczniu i przeniósł się do niemieckiego FC Düren jako wolny zawodnik. Mimo imponującej kariery (występy w 144 meczach Bundesligi dla takich drużyn jak FC Koeln, Schalke 04 i FSV Mainz), zawodnik ten nie spełnił oczekiwań w gdańskim klubie. Mimo słabszej formy, Lechia miała obowiązek wypełnić finansowe zobowiązania wobec niego. Po zmianie właściciela klubu latem, Paolo Urfer dopilnował, aby „biało-zieloni” szybko spłacili wszelkie zaległości finansowe.