Lechia Gdańsk informuje o spłaceniu zadłużeń wobec zawodników, oczekuje na licencję Ekstraklasy

Lechia Gdańsk, poprzez swoje platformy w mediach społecznościowych, podała do publicznej wiadomości, że rozliczyła wszystkie zobowiązania finansowe w stosunku do swoich piłkarzy. W rezultacie, ten krok powinien być początkiem procesu odwoławczego, a klub z niecierpliwością oczekuje na przyznanie upragnionej licencji umożliwiającej grę w Ekstraklasie.

Niedawno informacje o nieprzyznaniu Lechii Gdańsk licencji do Ekstraklasy zelektryzowały media na terenie całego kraju. Niezgodność z wymogiem F.04, czyli posiadanie zaległości finansowych względem zawodników, stało się przeszkodą dla lidera 1. Ligi. Komisja licencyjna odmówiła zgody na grę Lechii Gdańsk w Ekstraklasie, gdyż klub miał niespłacone długi względem trzech swoich graczy.

Jednakże sytuacja została szybko naprawiona. Klub poinformował wczoraj za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wszystkie zaległości zostały uregulowane. Dzięki temu sympatycy Lechii mogą z ulgą czekać na czysto sportowe emocje, a sukces w dzisiejszym meczu przeciwko Wiśle Kraków, jeśli tylko drużyna pod wodzą Szymona Grabowskiego zwycięży, będzie powodem do podwójnej radości. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 17:30.