Kryminalne wydarzenia na Przymorzu: 34-latek z Gdańska zatrzymany po kradzieży rozbójniczej

W jednym z marketów budowlanych na Przymorzu doszło do incydentu, w wyniku którego zatrzymany został 34-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna ten podejrzewany jest o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło, gdy sprawca, próbując uciec ze skradzionym urządzeniem – szlifierką, postanowił zastraszyć pracowników ochrony przy użyciu noża. Po interwencji sądu, mężczyzna został osadzony w areszcie na okres trzech miesięcy.

Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, poinformował PAP o szczegółach zdarzenia. W ostatnią środę, tuż przed godziną dziewiątą rano, pracownicy policji otrzymali zgłoszenie o niestandardowej sytuacji w jednym z marketów budowlanych na Przymorzu. Jak tłumaczył Chrzanowski, to właśnie tam mężczyzna usiłował ukraść szlifierkę. Plan ten jednak nie powiódł się, gdyż osoba podejrzana została dostrzeżona przez pracowników ochrony sklepu. Złodziej, zdając sobie sprawę z niepowodzenia swojego przedsięwzięcia, postanowił użyć noża jako środka zastraszającego i uciekł z miejsca zdarzenia.

Podjęte przez policjantów działania pozwoliły na szybkie ustalenie tożsamości sprawcy. 34-latek został zatrzymany następnego dnia w nocy na terenie Śródmieścia Gdańska. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną szlifierkę, której wartość wynosiła 258 złotych.