Hokejowa passa Fudeko GAS Gdańsk – kolejne zwycięstwo w Młodzieżowej Hokej Lidze

Zawodnicy hokejowego klubu Fudeko GAS Gdańsk nieustannie gromadzą na swoim koncie kolejne zwycięstwa. W meczu wyjazdowym konfrontując się z Zagłębiem Sosnowiec, pod okiem trenera Josefa Vitka, odnieśli triumf 4:3 (2:0, 2:2, 0:1), w ramach rywalizacji w Młodzieżowej Hokej Lidze. Wyjątkową skutecznością i umiejętnościami technicznymi wykazał się zawodnik Dienis Plastinin, zdobywając „hat-trick”. Ten zwycięski pojedynek był trzecim z rzędu, który zakończył się korzystnym dla gdańszczan wynikiem.

W nadchodzącą niedzielę, o godzinie 11:45, zawodnicy Fudeko GAS Gdańsk zmierzą się na lodowisku z drużyną SMS PZHL Katowice.

Fudeko GAS Gdańsk – hokeiści pod wodzą Josefa Vitka – mogą pochwalić się trzecim z kolei wygranym meczem. Wykorzystując swoje umiejętności i doświadczenie, pokonali Zagłębie Sosnowiec rezultatem 4:3. Pojedynek odbył się na lodowisku w Zagłębiowskim Parku Sportowym, znajdującym się na Stadionie Zimowym – najnowszym obiekcie tego typu w Polsce.

W tym wygraniu meczu kluczową rolę odegrał Dienis Plastinin. Ten hokeista z Białorusi w ciągu zaledwie 8 minut zdobył „hat-trick”. Warto tutaj również zwrócić szczególną uwagę na Adama Laskowskiego, który poprzez swoje dynamiczne przebiegnięcie przez całą długość lodowiska i precyzyjne podanie krążka, umożliwił Plastininowi strzał w praktycznie pustą bramkę. Trzeci gol to efekt wspólnej pracy drugiej formacji Fudeko, która dzięki doskonałemu rozegraniu akcji, przyczyniła się do zwycięstwa zespołu.