Koty pustynne w Gdańskim zoo!

Piękna pogoda i lato w pełni! To czas, kiedy przyroda budzi się i rodzi nowe życie. Dokładnie tak stało się w gdańskim Zoo. Niedawno przywitaliśmy tam dwóch nowych mieszkańców.
 

Nowi mieszkańcy Zoo

 
Ogród zoologiczny mieszący się na Gdańskiej Oliwie powitał na świecie nowych słodkich podopiecznych. Są to 4 koty pustynne, a konkretniej jedna samiczka i 3 samce. Zwierzęta te naturalne zamieszkują tereny południowo-zachodniej Azji oraz piaszczystą Afrykę. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Panią Malwinę Spandowską, reprezentującą Gdański Ogród zoologiczny, każde z kociąt waży około pół kilograma. Szczęśliwymi rodzicami kociąt są 14-letni Abu, który jest najstarszym z zamieszkałych w Zoo ojców w obrębie tego gatunku, oraz 2-letnia Maolie. Wszystkie kocięta urodziły się zdrowe, i już teraz można je podziwiać na terenie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.
 
Dawniej rasę tę nazywano kotem Arakskim. Znane są one z bardzo szybkiego kopania nor, w których mogą się równie szybko schronić przed ewentualnym zagrożeniem. Ich duże uszy pozwalają wychwycić najdrobniejsze dźwięki z otoczenia, co ułatwia im zlokalizowanie chowającej się nieopodal smacznej zdobyczy, co ciekawe ten gatunek kota jest w stanie konkurować nawet z jadowitymi gatunkami węży. Dzięki owłosionym podeszwą łap, potrafią szybko oswoić się z temperaturą podłoża, co jest szczególnie istotne na gorących piaskowych terenach Afryki.
 
Kociaki na ten moment trzymają się blisko swojej mamy. Niedługo jednak będziemy mogli zobaczyć je w całej krasie na wybiegu. Na pewno będzie to szczególnie sympatyczny widok. Zachęcamy do odwiedzenia kociaków i dumnych rodziców w ZOO.