Kolejny obiekt sieci Marriott w Gdańsku w planach Grupy Hotelowej PI Apartamenty&Hotele

Grupa Hotelowa PI Apartamenty&Hotele planuje wprowadzenie na rynek kolejnego hotelu sieci Marriott w Gdańsku. Po triumfie z pierwszym Tribute Portfolio w Polsce, zlokalizowanym w Krakowie i noszącym nazwę Garamond Hotel, Grupa podpisała list intencyjny na otwarcie drugiego obiektu tej sieci. Wybrano na to miejsce wyspę Spichrzów w Gdańsku. To będzie drugi hotel Marriott w tym mieście; pierwszy to Renaissance, który jest obecnie w trakcie realizacji.

Punkt docelowy otwarcia 254-pokojowego hotelu Renaissance to przełom lat 2025 i 2026. Nowo zaplanowany obiekt Tribute w Gdańsku otrzyma nazwę „The Brick”. Jego estetyka będzie nawiązywać do spichlerzy, a projektem wnętrz zajmuje się pracownia Fobia Design, która odpowiadała również za design pierwszego hotelu Tribute w Krakowie.

Izabela Fluder-Wiąk, właścicielka pracowni projektowej Fobia Design, podkreśla unikalność swojej pracy przy The Brick. W jej koncepcji priorytetem jest stworzenie wnętrza odwołującego się do kontekstu miejsca i historii zawartej w „Story”, co ma umożliwić stworzenie niepowtarzalnej i wyjątkowej przestrzeni.

Prezes Grupy Hotelowej PI Apartamenty&Hotele, Agnieszka Dąbrowska, z entuzjazmem wspomina o sukcesie Garamond Hotel w Krakowie. Wyróżnia go nie tylko oryginalny design, ale również pozytywne opinie gości. Jej celem jest powtórzenie tego triumfu w Gdańsku, tworząc historię („story”) obiektu równie intrygującą co w Krakowie.