Kłopoty Lechii Gdańsk z organizacją FIFA wynikające z niewypełnionych zobowiązań finansowych

Lechia Gdańsk, znany polski klub piłkarski, została ukarana przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA) zakazem dokonywania transferów zawodników. Jak wyjaśnia zarząd klubu, przyczyną kwestii jest brak rozliczenia płatności z MFK Rużomberok, poprzednim klubem Tomasa Bobcka. Jednak zapewnili oni, że opóźnienia w płatnościach zostaną usunięte „w ciągu najbliższych dni”. Warto wspomnieć, że klub doświadczył podobnej sytuacji w sezonie 2024/25 podczas ubiegania się o licencję na grę w Ekstraklasie.

Niestety, dla Lechii Gdańsk to kolejny przypadek nieuregulowania zobowiązań finansowych. W maju tego roku klub nie zyskał licencji na grę w Ekstraklasie ze względu na istniejące zaległości finansowe wobec Davida Steca, Mario Malocy oraz agencji Wolak Management. W sumie dług wynosił około 700 tysięcy złotych.

Po uregulowaniu tych zaległości klub mógł w końcu otrzymać licencję na grę w Ekstraklasie, ale był zobowiązany do zapłaty 60-tysięcznej kary.

Teraz Lechia Gdańsk ponownie stanęła przed konsekwencjami swojego działania. Tym razem to MFK Rużomberok, klub słowacki, złożył skargę do FIFA. W ubiegłym roku we wrześniu Lechia Gdańsk nabyła od tego klubu Tomasa Bobcka za kwotę 600 tysięcy euro.