Kevin Blackwell, dyrektor techniczny Lechii Gdańsk, podpisuje nową umowę obowiązującą do czerwca 2027

Lechia Gdańsk, klub piłki nożnej, oraz jej kibice mogą świętować dobrą wieść. Kevin Blackwell, dyrektor techniczny zespołu, zdecydował się na przedłużenie dotychczasowej umowy. Nowy kontrakt z nim będzie obowiązywał aż do końca czerwca 2027 roku.

Paolo Urfer, prezes zarządu Lechii Gdańsk, wyraził swoje zadowolenie z tej decyzji. Zawsze uważał Kevina za osobę niezbędną w budowie silnej drużyny Lechii. Wielokrotnie podkreślał znaczenie Blackwella zarówno na boisku, jak i poza nim – szczególnie w kontekście długotrwałej współpracy i celów, jakie mają dla drużyny.

Niewątpliwie Anglik przyczynił się do awansu Lechii do ekstraklasy. Jego bogate doświadczenie i liczne kontakty w świecie futbolu odegrały znaczącą rolę w osiągnięciu sukcesu biało-zielonych w poprzednim sezonie.

Zanim Blackwell dołączył do Lechii Gdańsk, zdobywał doświadczenie w takich klubach jak Leeds United, Crystal Palace, Queens Park Rangers, Cardiff City oraz Middlesbrough. Pełnił tam rolę menedżera lub asystenta.

Kevin Blackwell wyraził swoje entuzjazm co do przedłużonego kontraktu. Podkreśla, że ostatni sezon pokazał, jak ważne jest ciężkie trenowanie i wiara w sukces. Cieszy się, że będzie mógł obserwować dalszy rozwój młodej drużyny i kontynuować wspólną pracę ze sztabem i zawodnikami. Zapowiada, że nadchodzące sezony w ekstraklasie będą równie, jeśli nie bardziej emocjonujące niż poprzednie.