Jak poprawić swoją samoocenę i być body positive?

Wiele osób, a szczególnie kobiet zmaga się z naprawdę niską samooceną. Kompleksy mogą dotyczyć wszystkich, ale jednak u niektórych przechodzą w bardzo skrajną formę. Nie ma co liczyć na to, że samoocena wraz od tak się poprawi. Za to można popracować nad nią. Oczywiście nie będzie to łatwe, a wręcz przeciwnie, bo czeka Was sporo pracy. Jednak efekty są warte tego. Jak więc być body positive?

Akceptacja rzecz ważna

Każda kobieta jest piękna, tak jak każde ciało jest piękne i nie ma znaczenia czy jest się szczupłym, czy zmaga się z dodatkowymi kilogramami. Akceptacja musi iść od środka, bo tylko tak przyniesie odpowiednie i oczekiwane efekty. Trzeba więc wziąć się za siebie i nie chodzi tutaj o to, że należy dużo ćwiczyć, lecz raczej o to, że trzeba wreszcie zaakceptować siebie takim, jakim się jest. Nikt z nas nie jest idealny, a te idealne zdjęcia w mediach społecznościowych to zwyczajny mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i świadczy także o kompleksach tamtych osób, które dodają tak obrobione zdjęcia. Każdego dnia warto spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie komplement. Brzmi to nieco próżnie, ale kolejnego dnia głowa zacznie nadążać za słowami i wreszcie poczujecie się piękne i zaakceptujecie siebie takimi jakimi jesteście. W żadnym wypadku nie należy też chodzić na kompromisty, a to oznacza, że jeżeli podoba się Wam mini, ale uważacie, że Wam nie pasuje, to tym bardziej powinnyście ją włożyć. Otóż ograniczenia są tylko i wyłącznie w Waszych głowach.

Zadbaj o siebie

O siebie trzeba dbać, ale nie tylko dlatego, że to jest modne czy po to, aby zgubić dodatkowe kilogramy, lecz przede wszystkim dlatego, bo to jest zdrowe. Jednocześnie ruch i wysiłek fizyczny sprawiają, że można poczuć się zdecydowanie lepiej. Wytwarzają się endorfiny, czyli inaczej hormony szczęścia. Warto więc znaleźć taką aktywność, która rzeczywiście sprawi Wam przyjemność i pozwoli się zrelaksować. Doskonałym wyborem jest jazda na rowerze. Poza frajdą jaką daje pozwala też świetnie wymodelować sylwetkę i sprawi, że poczujecie się zdecydowanie lepiej w swoim ciele. Jako, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, pamiętajcie, aby sprawdzić stan techniczny jednośladu, a przede wszystkim klocki hamulcowe. Zawsze miejcie też bidon w wodą i to niezależnie czy wybieracie się na dłuższą wycieczkę czy raczej krótką przejażdżkę. Możecie też postawić na nordic walking czy intensywny trening cardio. Nie ważne jaką aktywność wybierzecie, ważne byście czerpali z niej przyjemność i rzeczywiście się starali, bo wtedy efekty przerosną Wasze oczekiwania.

Trochę luzu jest wskazane

Skoro już wiecie, jak ważna jest akceptacja, a także to, że klocki hamulcowe do roweru trzeba regularnie sprawdzać, musicie też pamiętać o tym, by zachować luz, bo nie można do wszystkiego podchodzić zbyt poważnie. Warto ćwiczyć, warto się starać, ale jednak trzeba też postawić na luz i relaks. Jeżeli jednego dnia nie odbędziecie treningu, to nic się nie stanie, możecie pobiegać następnego dnia. Ot cała filozofia. Nie możecie więc bardzo surowo się oceniać i ciągle w myślach krytykować. Jednocześnie w żadnym wypadku nie powinniście zwracać uwagi na to, co inni o Was myślą. Ważne jest Wasze zdanie i oczywiście powinno być ono tylko pozytywne. Jeżeli ciągle o coś macie do siebie pretensje czy sami nie spełniacie swoich oczekiwań, to musicie zdać sobie sprawę, że coś jest nie tak. W takim przypadku należy zastanowić się nad terapią, bo przecież człowiek nie może cały czas oceniać się bardzo surowo. Choć z kompleksami zmaga się wiele osób, tak z bardzo złym myśleniem o sobie już nie.

Bądź sobą zawsze i wszędzie

Małe rzeczy mają duże znaczenie. Warto więc robić nawet małe rzeczy dla siebie. Codziennie trzeba zrobić coś miłego, co sprawia Wam przyjemność. Ale też trzeba cały czas być sobą i to bez zastanawiania się, co inni o Was sądzą. Bo przecież to nie ma znaczenia. Nie tylko nie ważne jest to co inni o Was sądzą, ale też co o Was mówią. Nie musicie spełniać potrzeb innych i wpisywać się w ich gust. Przede wszystkim musicie myśleć o sobie i tutaj porcja zdrowego egoizmu zupełnie nie zaszkodzi, a wręcz pomoże.