Inwestycja w Aniołkach: Apartamentowiec Remedium

Gdańska firma deweloperska Domesta, znana z realizacji dużych projektów mieszkaniowych, postawiła tym razem na mniejszą inwestycję. W przeciwieństwie do dotychczasowych działań, które skupiały się głównie na południu Gdańska i obejmowały duże osiedla, takie jak Havlove na Chełmie, Traffic na Siedlcach, Urzeka na Jasieniu czy Nowe Południe, nowy projekt firmy jest inny zarówno pod względem wielkości, jak i lokalizacji.

Nowe przedsięwzięcie firmy Domesta to nie kolejne duże osiedle, ale jednolity apartamentowiec. Planowany obiekt, noszący nazwę Remedium, zostanie zbudowany przy ulicy Smoluchowskiego 1/3 w dzielnicy Gdańsk-Aniołki. Apartamentowiec będzie miał cztery piętra i będzie składał się z 65 gotowych do zamieszkania mieszkań. Ich powierzchnia będzie wynosić od 36,7 m kwadratowych do 63,1 m kwadratowych.

Nazwa budynku, Remedium, jest nawiązaniem do sąsiedztwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W najbliższej okolicy planowanej inwestycji znajduje się także trzyhektarowy park oraz przedwojenne kamienice. Nieopodal usytuowany jest również były stadion Lechii Gdańsk. Dodatkowym atutem lokalizacji jest bliskość do Politechniki Gdańskiej oraz głównej arterii drogowej Trójmiasta, al. Grunwaldzkiej. Na miejscu planowanej inwestycji wcześniej znajdował się Instytut Morski.