Interwencja Radia Gdańsk zakończona sukcesem: taksówkarze nie blokują już parkingów przed dworcem głównym w Gdańsku

W sytuacji stale blokowanych przez taksówki miejsc parkingowych na krótkoterminowym parkingu przed głównym dworcem w Gdańsku, Radio Gdańsk zdecydowało się na interwencję. Wcześniej, problem ten był już poruszany w radiowym magazynie S.O.S. Tydzień wcześniej, gdzie kierowcy wyrażali swoje niezadowolenie z braku możliwości parkowania w celu wysadzenia pasażerów, ze względu na taksówki zajmujące dostępne miejsca.

Rozwiązanie tego problemu było możliwe dzięki wprowadzeniu zmian zaproponowanych przez Radio Gdańsk, które miały na celu eliminację tej nieprawidłowości. Propozycje te były omawiane z organami zarządzającymi ruchem drogowym w Gdańsku oraz z policją. Jak zapewnia Agnieszka Jurewicz, ruch przed dworcem został już dostosowany do nowych zaleceń i obecnie zarówno policja, jak i straż miejska skutecznie egzekwują obowiązujące oznakowanie.

Jak stwierdził reporter Radia Gdańsk, który sprawdził sytuację na miejscu, parking jest teraz niemalże pusty. Tylko nieliczni taksówkarze nadal próbują ignorować przepisy, stojąc na miejscach, gdzie postój jest zakazany.

Jeden z nich, zapytany przez reportera o to dlaczego parkuje na zakazie przyznał, że tam „pracuje”. Gdy zwrócono mu uwagę, że nie znajduje się tam żaden przystanek TAXI i widnieje znak zakazu postoju, taksówkarz przeprosił i zapewnił, że niebawem opuści miejsce postojowe.

Warto przypomnieć, że po wprowadzeniu nowelizacji kodeksu ruchu drogowego, kara za złamanie zakazu postoju wynosi teraz od 100 do 1,2 tys. złotych.