Gina Feistel, córka słynnej tenisistki, osiąga finał turnieju ITF World Tennis Tour W15

Przebijając się do finału turnieju ITF World Tennis Tour W15 na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej, Gina Feistel, 20-letnia córka znanego przed laty tenisisty Magdaleny Mróz-Feistel z Gdyni, pokazała swoje umiejętności. Niestety, w finale rozgrywanym w niedzielę 25 czerwca 2023 roku, Gina (nr 4.) musiała uznać wyższość rywalki – Niemki Caroliny Kuhl (2.), przegrywając 6:2, 2:6, 6:7 (5-7). Turniej ten stanowił początek PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski 2023.

W dniu poprzedzającym finał gry pojedynczej, w sobotę 24 czerwca, Gina Feistel (WKS Grunwald Poznań) wystąpiła w Gdańsku także w finale gry podwójnej razem z Marceliną Podlińską (KS Górnik Bytom). Niestety, polska para przegrała z ukraińskimi siostrami Martyną i Nadią Kolb (najwyżej rozstawionymi w drabince) wynikiem 0:6, 1:6.

Niedzielny finał gry pojedynczej rozpoczął się pomyślnie dla Feistel, która pewnym krokiem wygrała pierwszego seta 6:2. Początki drugiego seta były wyrównane, jednak po osiągnięciu wyniku 2:2 polska tenisistka nie zdołała zdobyć kolejnych gemów, a set zakończył się zwycięstwem rywalki również 6:2.

Decydujący set był pełen emocji. Feistel objęła prowadzenie 4:2 z „breakiem” na korcie, jednak jej przeciwniczka wygrała następne trzy gemy. W końcówce seta Niemka prowadziła 5:4, ale nie potrafiła wykorzystać czterech piłek meczowych. Mimo determinacji polskiej tenisistki, to właśnie Kuhl okazała się zwyciężczynią tego finałowego pojedynku w ramach ITF World Tennis Tour W15.