Gdańska Przeróbka zaprasza na Miesiąc Bajki

W przyszłą sobotę, 4 września rozpoczynają się obchody Miesiąca Bajki. Już od godziny 11 będzie można wziąć udział w Pchlim Targu na ulicy Bajki. Jeśli chcemy sprzedać swoje drobiazgi wystarczy przyjść i ustawić stoisko.

Po raz pierwszy zorganizowany będzie również Givebox. Jest to inicjatywa mająca na celu wsparcie potrzebujących. Jeśli chcemy spełnić dobry uczynek, możemy przynieść przeróżne, nie potrzebne nam już rzeczy- warunkiem jest ich dobre działanie oraz przydatność. Wszystko poza odzieżą i jedzeniem będzie przyjmowane, aby później trafić do osób w potrzebie.

To jednak nie wszystkie atrakcje zaplanowane na najbliższy miesiąc. Co sobotę w Szkole Podstawowej numer 61 organizowane będą darmowe warsztaty teatralne. Zamknięciem warsztatów będzie wystawiane przez uczestników przedstawienie, które odbędzie się 25 września.

Jeśli teatr to nie jest nasza mocna strona- być może organizowane 11 oraz 18 września warsztaty rękodzielnicze będą znakomitym wyborem. Jeśli chcemy przetestować naszą orientację w terenie- koniecznie należy zjawić się na grze terenowej niezwykle uroczym tytułem „Przygody Kubusia Puchatka”. Odbywać się będzie po skończeniu warsztatów 18 września.

3cią edycję Miesiąca Bajki zakończy festyn z okazji Dnia Flisaka. Jest to świetny pomysł na spędzenie ostatnich ciepłych dni na powietrzu w towarzystwie rodziny oraz sąsiadów. Możliwość nauki przez zabawę oraz pokazanie jak łatwa a jednocześnie ważna jest pomoc sobie nawzajem, sprawia że Dni Bajki są potrzebnym i niezwykle przydatnym wydarzeniem.