Gdańska Parada Seniorów i Seniorek 2021

1 października jest dniem podwójnie szczególnym. Tego dnia obchodzimy Dzień Osób Starszych, jest to również inauguracja miesiąca poświęconego seniorom. 

Obchody Dnia Osób Starszych

Tegoroczna Parada Seniorów będzie już trzecim tego typu przemarszem organizowanym w Gdańsku. O godzinie 11 zebrani uczestniczy wyruszą spod Fontanny Neptuna, aby odbyć spacer przez Trakt Królewski. FInał imprezy zaplanowany jest w parku świętej Barbary, gdzie odbywać się będzie piknik wraz z poczęstunkiem. 

Jest to idealny sposób na spędzenie piątku. Zarówno dla seniorów, którzy będą mieli okazje spędzić czas w sympatycznym towarzystwie, pokazując że nie ma powodu aby wstydzić się wieku. Ale również dla młodszych, którzy będą mieli okazję pozbyć się stereotypowego myślenia o starszym wieku. Bowiem emerytura nie musi oznaczać wyłączenia z życia towarzyskiego i aktywności. 

Parada jest świetnym miejscem dla promocji różnych klubów seniora. Być może zainteresuje nas oferta, któregoś z nich. Jest to świetna szansa na poznanie nowych osób, z którymi dużo może nas łączyć- nie tylko wiek ale i zainteresowania czy wspólna historia. 

W ramach zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom wydarzenia, organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację. Zgłaszać się mogą zarówno osoby indywidualne, grupy zorganizowane oraz kluby seniora.