Gdańsk triumfuje jako jedno z czołowych dużych miast Polski w rankingu Perły Samorządu

23 maja, w czwartkowy wieczór, po dwunastej prezentacji rankingu o nazwie Perły Samorządu, który jest organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną, Gdańsk ponownie zajmuje miejsce na podium. Znalazł się na zaszczytnym trzecim miejscu, w kategorii gmin miejskich o populacji przekraczającej 100 tysięcy mieszkańców. Ta gala była kulminacyjnym punktem dwudniowego Kongresu Perły Samorządu, który jak co roku odbywał się w Gdyni. W wydarzeniu uczestniczyli liderzy lokalnego samorządu, specjaliści z różnych dziedzin, przedstawiciele rządu i organizacji pozarządowych, a także ludzie mediów z całej Polski.

Podczas ceremonii wręczenia nagród rankingu Perły Samorządu, która miała miejsce w Muzeum Miasta Gdyni, Gdańsk został ogłoszony laureatem trzeciego miejsca w kategorii gmin miejskich liczących powyżej 100 tysięcy obywateli. Tylko Łódź i Toruń uplasowały się wyżej.

Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta Gdańska ds. usług komunalnych, podkreślił wagę tego wyróżnienia. Stwierdził, że trzecie miejsce jest dla nich ogromnym uznaniem i dowodzi, że ich wysiłki na rzecz rozwoju miasta są widoczne i cenione. Gdańsk, z jego bogatą historią i tradycją, to także dynamicznie rozwijające się miasto, otwarte na innowacje i nowe możliwości. Kryszewski podkreślił, że nagroda ta jest wynikiem nie tylko pracy samorządu, ale przede wszystkim jest owocem zaangażowania i współpracy mieszkańców, przedsiębiorców oraz licznych organizacji pozarządowych.