Dziewiąta edycja Trójmiejskiego Marszu Równości będzie miała miejsce w Gdańsku

W nadchodzącą sobotę, ulicami gdańskiego Śródmieścia przemaszeruje dziewiąty w historii Trójmiejski Marsz Równości. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom marszu oraz dbałością o prawidłowy ruch drogowy i porządek publiczny czuwać będą odpowiednio wyszkoleni funkcjonariusze służb policyjnych i straży miejskiej.

Policjanci skupią się na kierowaniu ruchem drogowym szczególnie w miejscach, które uznano za najbardziej newralgiczne dla tego typu wydarzenia. Wszystko po to, aby zapewnić sprawną organizację marszu i minimalizować ewentualne utrudnienia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Trasa marszu przechodzi przez centrum Gdańska

Trójmiejski Marsz Równości rozpocznie się o godzinie 14:30 i potrwa do 18:00, a głównym obszarem jego działania będzie teren Śródmieścia Gdańska. Sam przemarsz uczestników rozpocznie się natomiast o godzinie 16:00.

W ramach demonstracji uczestnicy zgromadzenia przemaszerują z placu przed Urzędem Marszałkowskim, położonym na ulicy Okopowej. Trasa marszu będzie prowadzić przez następujące ulice: Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Błędnik, Popiełuszki, Nowomiejska, Narzędziowców oraz Malarzy.

Planowane są kontrmanifestacje

Informacje mówią o dwóch planowanych kontrmanifestacjach, które mają się odbyć na ulicy Wały Jagiellońskie – jedna z nich ma mieć miejsce przed budynkiem Nowego Ratusza, a druga – przed jednym z hoteli. W związku z tym należy spodziewać się pewnych utrudnień w ruchu drogowym oraz funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w centralnej części miasta.