Gdańsk: Mieszkaniec Elbląga aresztowany na trzy miesiące za udział w bójce z nożami przed klubem nocnym

Informacje o tym, że 30-letni mężczyzna z Elbląga, podejrzany o zaangażowanie w walkę z nożami przed gdańskim klubem nocnym, został zatrzymany i aresztowany na okres trzech miesięcy, przekazała Prokuratura. W wyniku tego incydentu kilka osób odniosło obrażenia.

Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, poinformowała Polską Agencję Prasową (PAP) w dniu wtorkowym o aresztowaniu 30-letniego elblążanina. Mężczyzna jest podejrzany o uczestnictwo w walce, podczas której użyto noża, co skutkowało zranieniem wielu osób przed gdańskim klubem nocnym. W poniedziałek wieczorem podejrzany zeznawał w prokuraturze, jednak nie przyznawał się do winy. Argumentował, że jego działania były próbą obrony. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 do 20 lat.

PAP dowiedziała się, że zarzuty postawione temu mężczyźnie mogą ulec poszerzeniu. Jest to związane z faktem, że prokuratura oczekuje na medyczne opinie dotyczące stanu zdrowia dwóch innych osób poszkodowanych w wyniku bójki, która miała miejsce przed klubem przy ulicy Elektryków w Gdańsku.

Po incydencie zatrzymano również 24-letniego mężczyznę z Węgier. Po przesłuchaniu go jako świadka, nie postawiono mu żadnych zarzutów związanymi z tym zajściem.