Autobus w Gdańsku zderzył się z tramwajem przy alei Hallera – 13 osób poszkodowanych

W Gdańsku na trasie wzdłuż alei Hallera, w pobliżu zajezdni autobusowej, doszło do kolizji między autobusem a tramwajem. W wyniku tego incydentu, aż 13 osób doznało obrażeń. Ruch tramwajów jest obecnie zawieszony, czekamy na zakończenie działań na miejscu zdarzenia.

Zalane słońcem ulice Gdańska stały się miejscem wypadku tuż przed godziną dziesiątą rano, kiedy to autobus i tramwaj jadące w kierunku dzielnicy Brzeźno zderzyły się na wysokości zajezdni autobusowej na alei Hallera.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy patrolujących miejsce zdarzenia, zdarzenie zostało spowodowane przez kierującą autobusem. Podczas próby skrętu w lewo, nie ustąpiła ona pierwszeństwa tramwajowi, co doprowadziło do kolizji – jak podaje asp.szt. Mariusz Chrzanowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Z danych zebranych przez interweniujących policjantów wynika, że 13 osób odniosło obrażenia w wyniku tej kolizji, w tym kierująca autobusem. Na miejscu działa zespoły ratownictwa medycznego, które zapewniają pomoc medyczną dla poszkodowanych. W międzyczasie, funkcjonariusze policji zabezpieczają teren wypadku, identyfikują potencjalnych świadków i prowadzą dochodzenie w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z tym niefortunnym zdarzeniem.