Gdańsk Główny w rywalizacji o tytuł Dworca Roku

Gdański Dworzec Główny jest jednym z uczestników rywalizacji o prestiżowy tytuł „Dworca Roku”. Głównym celem tego konkursu jest podkreślenie, że polskie koleje są otwarte na opinie i potrzeby swoich pasażerów, które stawiają na przodzie. Ostateczny werdykt co do zwycięzcy będzie wydany zarówno przez specjalnie wybrane jury, jak i publiczność. W ten sposób decyzja o przyznaniu najwyższego wyróżnienia zależeć będzie w znaczącej mierze od głosów mieszkańców Trójmiasta.

Organizowane już po raz szósty przez Fundację ProKolej oraz Fundację Grupy PKP, inauguracyjne rozpoczęcie konkursu „Dworzec Roku” miało miejsce kilka lat temu. Pomysłodawcy inicjatywy podkreślają, że ich misją jest ukazać jak bardzo polskie koleje są skoncentrowane na potrzebach i opiniach swoich klientów.

Organizatorzy są jednogłośni, podkreślając, że konkurs nie ma na celu jedynie wyróżnienia najbardziej imponujących i pięknych dworców w Polsce. Dodatkowo chodzi o gromadzenie i promowanie dobrych praktyk związanych z obsługą pasażerów, a także o zachęcanie do tworzenia nowoczesnych i funkcjonalnych dworców.