Gdańscy stróże prawa złapali siedmiu przestępców za kierownicą podczas weekendowych kontroli

Podczas weekendowych patroli, funkcjonariusze z gdańskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali aż siedem osób, które naruszyły prawo. Wśród zatrzymanych znalazł się między innymi mężczyzna objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, inny przestępca, który był poszukiwany przez policję i nie posiadał prawa jazdy oraz pojedynek, który bezprawnie korzystał z tablic rejestracyjnych należących do innego samochodu. Na liście zatrzymanych znaleźli się też kierowcy, którzy byli pod wpływem alkoholu oraz osoby, które posiadały narkotyki.

W sobotę, kilka minut przed godziną 6, na trasie S-6 patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę osobowego auta marki Audi. Badanie alkomatem wykazało, że ten mieszkaniec Gdyni prowadził pojazd będąc pod silnym wpływem alkoholu – miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został natychmiast aresztowany, a samochód, którym podróżował, zabrano na strzeżony parking.

Zaledwie dwie godziny po tym incydencie, na ulicy Kartuskiej w Gdańsku, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Opla, którego oświetlenie nie działało prawidłowo. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami, 36-letni mężczyzna przyznał, że nie posiada prawa jazdy. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w bazach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany przez służby porządkowe. Co więcej, funkcjonariusze zauważyli, że tablice rejestracyjne Opla są przypisane do innego pojazdu. Mężczyzna został aresztowany za używanie niewłaściwych tablic rejestracyjnych i przewieziony do najbliższego komisariatu policji. Samochód, którym poruszał się został odholowany na strzeżony parking. Został mu przedstawiony zarzut w tej sprawie i objęty został dozorem policyjnym.