Dziennikarz Szymon Jadczak został pozwany przez prezesa Lechii Gdańsk, Paolo Urfera, za publikację kontrowersyjnego artykułu

W jednym z najnowszych zwrotów wydarzeń w świecie sportu, Szymon Jadczak, znany dziennikarz sportowy, jest obiektem pozwu złożonego przez Paolo Urfera, prezydenta popularnego klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk. Kontrowersje dotyczą jednego z artykułów autorstwa Jadczaka, opublikowanego na renomowanej internetowej platformie informacyjnej Wirtualna Polska. Dokument zawierał oskarżenia sugerujące powiązania Urfera z rosyjskimi i ukraińskimi oligarchami.

Urfer nie jest jedyną stroną podejmującą działania prawne przeciwko Jadczakowi. Odkryliśmy, że toczy się również kwestia karna w tej samej sprawie. Wygląda na to, że konflikt z pewnością osiągnął nowy poziom natężenia.

Sytuacja jest na tyle poważna, że wymagała interwencji Michała Siegiedy, rzecznika prasowego portalu Wirtualna Polska. Siegieda podkreślił determinację strony w walce o swoją nieskazitelną reputację, mówiąc: „Jesteśmy gotowi dowieść rzetelności naszych publikacji przed sądem”. To z pewnością pokazuje, że portal jest gotów stanąć w obronie swojego dziennikarza.