Dzień Otwarty w Zespole Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego organizowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Zaproszenie na specjalny Dzień Otwarty, który odbędzie się w Zespole Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego imienia Janusza Kusocińskiego w Gdańsku-Żabiance (na ulicy Subisława 22), zostało skierowane do wszystkich zainteresowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Wydarzenie to zaplanowane jest na sobotę, 27 kwietnia 2024 r., a jego godziny to 9:00 – 12:00. Właśnie wtedy będzie można dowiedzieć się więcej o terminach nadchodzących naborów do klas sportowych prowadzonych przez Pomorski ZPN.

Podczas Dnia Otwartego uczestnicy będą mieli okazję zaznajomić się z szerokim spektrum oferty edukacyjnej szkoły. Specjaliści z różnych dziedzin, w tym trenerzy i nauczyciele, będą dostępni, aby udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Głównym celem tego wydarzenia jest zachęcenie uczniów klas VI-VIII do dołączenia do klas sportowych o profilu piłkarskim. Uczniowie klasy VI, zwanej klasą selekcyjną, poprzez uczestnictwo w programie wszechstronnego szkolenia sportowego z naciskiem na treningi piłkarskie, będą przygotowywani do rywalizacji sportowej. W klasach VII i VIII będą mieli możliwość brania udziału w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów (UKS Orlen Gdańsk). Treningi piłkarskie odbywają się na terenie obiektów Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Zespół Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego to placówka oświatowa z długimi i bogatymi tradycjami. Szkoła jest dumna z posiadania wysoce wykwalifikowanej kadry dydaktycznej. Uczniowie mogą liczyć na wsparcie pedagogiczne, psychologiczne oraz logopedyczne. Dodatkowo, szkoła zapewnia opiekę świetlicową i serwuje smaczne posiłki w stołówce szkolnej.