700 pojazdów brytyjskiej armii przejedzie przez gdański port na NATO-wskich manewrach Steadfast Defender 2024

W ramach NATO-wskich manewrów o nazwie Steadfast Defender 2024, aż 700 pojazdów wojskowych z armii brytyjskiej zostało przetransportowanych przez Wolny Obszar Celny w porcie w Gdańsku. Firma BLG Logistics – AutoTerminal Gdańsk miała zaszczyt obsługiwać ten przeładunek, co ogłoszono oficjalnie na stronach społecznościowych Portu Gdańsk.

Pod koniec 2023 roku, dokładnie w październiku, Port Gdańsk podjął decyzję o wynajmie dodatkowego terenu firmie BLG Logistics-AutoTerminal Gdańsk, specjalizującej się w przeładunkach sprzętu wojskowego. Umowa dzierżawy została zawarta na okres trzech lat, czyli 36 miesięcy. Dziś już widoczne są pierwsze efekty tej współpracy.

Gdański Port poinformował, że na terenie Wolnego Obszaru Celnego stacjonowało 700 pojazdów należących do armii brytyjskiej oraz 650 żołnierzy. Wszystko to odbywało się w ramach manewrów Steadfast Defender 2024 prowadzonych przez NATO. Obsługę przybywających pojazdów wojskowych zapewniała firma BLG Autoterminal Gdańsk.

Na koniec warte jest podkreślenie, że sprzęt wojskowy został wyeksportowany z Gdańska na pokładzie dwóch statków, Eddystone i Hartland Point.