Drużyna Texom Stal Rzeszów odnosi zwycięstwo nad Wybrzeżem Gdańsk w 5. kolejce Mataklas 2. Ekstraligi

W piątej rundzie Mataklas 2. Ekstraligi, zespół Texom Stal Rzeszów triumfował nad Wybrzeżem Gdańsk z wynikiem 52:38. Po trzech kolejnych przegranych, zwycięstwo to stanowiło drugi triumf drużyny z Rzeszowa w bieżącym sezonie. W końcowym rozrachunku, najwięcej punktów dla drużyny z Rzeszowa zdobyli Nicki Pedersen (14), Marcin Nowak (13+1) i Jacob Thorssell (11).

Żurawie wygrały pierwszą serię wyścigów, kończąc ją z wynikiem 15:9. Mimo że otwarcie meczu skończyło się remisem, Krzysztof Kasprzak triumfował w starcie i finiszu, zostawiając daleko za sobą Jakoba Thorssella i Marcina Nowaka. W trzecim biegu, Niels Kristian Iversen okazał się najszybszym z czterech Duńczyków, pokonując Nickiego Pedersena, który nękał go atakami aż do momentu znalezienia sposobu na wyprzedzenie go. Następnie, Krystian Pieszczek pewnie zwyciężył, z Michalem Kliba, fizjoterapeutą, ciężko pracującym aby przygotować go do jazdy po upadku podczas czwartkowych eliminacji IMP na torze w Gdańsku.

Druga seria wyścigów rozpoczęła się od remisu, a cała seria była pełna remisów. W piątym biegu Thorssell i Knudsen na początku prowadzili, ale Jesperowi Knudsenowi zepsuł się motocykl. Tym samym rzeszowianie mogli zabrać Iversena, który jechał jako rezerwowy za Mateuszem Tonderem, na 5:1. Niestety, młody Duńczyk miał pecha, ponieważ po prezentacji sam ogłosił, że zostanie w klubie rzeszowskim na kolejne 5 lat. Później, Pedersen pokonał Iversena, który wcześniej pokonał go w trzecim wyścigu. Potem świetnie dysponowany Marcin Nowak pokonał Nicolaia Klindta, a Pedersen zdobył drugą trójkę punktów. Stalowcy prowadzili 27:21.

W dziewiątym biegu Nowak pokonał dwóch medalistów IMŚ – Iversena i Kasprzaka. W dziesiątej rundzie Thorssell i Knudsen zdobyli „6” pokonując Klindta. Drużyna gospodarzy powiększyła swoją przewagę do 10 punktów (35:25). Po dwóch kolejnych zwycięstwach gospodarzy 4:2, zwycięstwo w tym ważnym meczu dla obu drużyn zostało zdecydowanie rozstrzygnięte na korzyść stalowców.