Decyzja o przekazaniu sprawy o śmierci pacjentki 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku do sądu wojskowego

Na stole Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ leży sprawa, która przez dwa ostatnie lata była przedmiotem procesu sądowego. Czterej psychiatrzy z 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku stoją jako oskarżeni w kontekście tragedii, która dotknęła jedną z ich pacjentek cierpiących na depresję. Dama ta niestety odebrała sobie życie. Teraz to sąd rejonowy będzie musiał podjąć decyzję, czy sprawę należy przekazać do sądu wojskowego, co spowoduje rozpoczęcie procesu od nowa.

Z czterech medyków trzech jest oskarżonych o nieumyślne spowodowanie śmierci tej nieszczęsnej kobiety. Ostatni z nich musi stawić czoła zarzutom fałszowania dokumentacji medycznej.

Rozprawa przeciwko oskarżonym psychiatrom miała miejsce w poniedziałek, ale niestety została odwołana. Jest to bezpośrednia konsekwencja decyzji podjętej ostatnio przez Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Gdańsku, sędzia Łukasz Zioła, poinformował o decyzji sądu okręgowego. Według postanowienia z 15 listopada, sąd ten uchylił wcześniejszą decyzję Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ z 16 października. Ta decyzja dotyczyła odrzucenia wniosku oskarżycielki posiłkowej o przekazanie sprawy do sądu wojskowego. Teraz sprawa została skierowana ponownie do sądu rejonowego, który będzie musiał na nowo rozważyć kwestię właściwości sądu.