Debata wyborcza w TVP 3 Gdańsk między kandydatami do Sejmu RP – Tomaszem Rakowskim i Jackiem Karnowskim

Pożegnaliśmy piątkowy wieczór 15 września 2023 roku debatą wyborczą, transmitowaną na żywo z Forum Panoramy w TVP 3 Gdańsk. Dwaj kandydaci na posłów do Sejmu RP – Tomasz Rakowski reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość (PiS) oraz obecny prezydent Sopotu – Jacek Karnowski z Koalicji Obywatelskiej (KO), dzielili się swoimi poglądami i argumentami. Centralnym punktem dyskusji, moderowanej przez dziennikarkę Małgorzatę Rakowiec, było nadchodzące referendum ogólnokrajowe. To wydarzenie rozegra się równocześnie z wyborami parlamentarnymi, zaplanowanymi na ten sam dzień – 15 października 2023 roku.

Debata skupiła się przede wszystkim na kwestiach związanych z ogólnokrajowym referendum, ale nie ominęły jej także tematy dotyczące bieżącej polityki, jak np. problematyka bezpieczeństwa kobiet. Każdy z kandydatów miał okazję przedstawić swoje stanowisko w tych istotnych dla społeczeństwa zagadnieniach.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem debaty, Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki losowania numerów dla komitetów wyborczych. Zastanawiając się nad tym, czy takie przyporządkowanie ma jakiekolwiek znaczenie, redaktor Małgorzata Rakowiec postanowiła zadać to pytanie swoim gościom, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło przebieg debaty.