Z okazji 14. Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizowany został webinar, podczas którego dowiemy się czym dokładnie jest przedsiębiorczość społeczna. Czy jest to dobre rozwiązanie dla naszego biznesu, komu właściwie taki model służy najbardziej? Aby nie była to sucha pogadanka, zaproszeni zostali praktycy. Przedstawiciele przedsiębiorstw społecznych z Trójmiasta. Podczas wydarzenia odpowiedzą oni na nurtujące pytania oraz ten model biznesu w praktyce.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to jak nazwa wskazuje celebracja własnych biznesów, tych nowych, tych starszych, ale również osób powracających na rynek pracy. Właśnie dlatego, już 10 listopada o godzinie 10:00 będzie można wziąć udział w szkoleniu on-line „Czy warto założyć przedsiębiorstwo społeczne? Korzyści z założenia przedsiębiorstwa społecznego”. Organizatorzy wydarzenia to Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Miasto Sopot, Miasto Gdańsk a także gdański Starter.
Głównym przesłaniem spotkania jest zaszczepienie u przedsiębiorców myśli o świadomości przy prowadzeniu firmy. Oprócz liczeniu własnego zysku, trzeba wiedzieć jak nasze działania wpływają na innych, oraz na środowisko naturalne. Trendy się zmieniają i dzisiejsze firmy aby utrzymać się na rynku muszą przestawić myślenie. Nie liczy się już egoistyczne wchodzenie na szczyt, aby być przedsiębiorcą dziś należy myśleć w jaki sposób można przyczynić się pozytywnie dla świata. Młode firmy oraz startupy śmiało realizują swoje marzenia i założenia, zachowując również świadomość otoczenia i działają na jego korzyść; w skrócie to właśnie jest ekonomia społeczna.
Podczas webinaru wypowiedzą się przedstawiciele przedsiębiorstw społecznych z Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Usłyszymy historie powstania oraz prowadzenia takich przedsiębiorstw jak Spółdzielnia Socjalna Kooperacja z Sopotu, Spółdzielnia Socjalna Zeroban z Gdańska a także Spółdzielnia Socjalna Dobre Miejsce z Gdyni. To właśnie ich historię otworzą drogę do. Otwartego dialogu przewidzianego na drugą połowę spotkania.