Charytatywny Bieg Dobroczynny w Bąkowie, 1 października 2023

Caritas Archidiecezji Gdańskiej ma przyjemność zaprosić wszystkich na charytatywne wydarzenie sportowe, które odbędzie się w malowniczym Bąkowie, wykorzystując tereny rekreacyjne gminy Kolbudy. Wydarzenie to zaplanowano na niedzielę, 1 października 2023 roku. Bieg ma na celu zbiórkę funduszy na wsparcie rehabilitacji Nataniela, który jest podopiecznym Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Trąbkach Wielkich.

Na ten niezapomniany dzień Caritas przygotował szereg atrakcji. Rano najmłodsi będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności biegowych. Następnie dorośli będą mieli do pokonania trasy o długości 5 lub 10 km. Niektórzy wybiorą tradycyjny bieg, inni wykorzystają kije do nordic walking. Całość dochodu zebranego podczas tej imprezy zostanie przekazana na rehabilitację młodego Nataniela.

Nicola Regosz z Caritas Archidiecezji Gdańskiej podkreśla unikalny charakter tego wydarzenia: „Promujemy zdrowy styl życia i sportową rywalizację, z szacunkiem do różnic, słabości i ograniczeń każdego z nas. Chcemy pokazać, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa wolontariat oraz zachęcić do nawiązywania i pielęgnowania pozytywnych relacji społecznych i rodzinnych”.