Centrum handlowe w Gdańsku sprzedane za ponad miliard złotych!

Galeria handlowa w centrum Gdańska, Forum Gdańsk, została sprzedana za 250 mln euro, czyli 1,167 mld zł. Obiekt zakupiła firma NEPI Rockcastle, inwestująca w centra handlowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Forum Gdańsk to nie pierwsza galeria handlowa w Polsce, której właścicielem jest zagraniczny inwestor.

Miejsce z potencjałem

Mimo kryzysu gospodarczego spowodowanego inflacją i wysokimi stopami procentowymi inwestor wierzy, że Europa Środkowo-Wschodnia ma większy potencjał wysokich wyników gospodarczych od państw Europy Zachodniej. Z tego względu celem NEPI Rockcastle są obiekty zlokalizowane w tej części kontynentu. Właściciel firmy przyznaje, że są to inwestycje długoterminowe. W samej Polsce firma ma już cztery centra handlowe, a Forum Gdańsk będzie piątym.

Galerię handlową w Gdańsku sprzedano za najwyższą dotąd kwotę, jeśli chodzi o tego typu inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej. Wygląda na to, że inwestor jest przekonany o ogromnym potencjale tej inwestycji. Dla przypomnienia budowę galerii handlowej Forum Gdańsk zakończono w 2018 roku za kwotę 900 mln zł.