Bezskuteczna próba ucieczki pijanego kierowcy, dzięki interwencji pracowników Gdańskich Usług Komunalnych

Personel Gdańska spółki obsługującej miasto, firmie Gdańskie Usługi Komunalne, miał podejrzenia, że operator samochodu osobowego marki Fiat jest pod wpływem alkoholu. W odpowiedzi na to, zdecydowali się zablokować drogę kierowcy, stosując do tego zamiatarki. Ten, będący pod kierownictwem 62-letniego obywatela Izraela, usiłował odjechać, co skutkowało kolizją z pojazdami komunalnymi. Mimo to, jego wysiłki okazały się daremne – został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że jego poziom alkoholu we krwi wynosił 1,7 promila. Pracownicy Gdańskich Usług Komunalnych posiadają nagranie z tego incydentu.

W czwartek (13 czerwca) o godzinie 22:30 lokalna policja w Gdańsku otrzymała zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego operatora pojazdu. Funkcjonariusze ustalili na miejscu zdarzenia, że osobą prowadzącą Fiat Tipo był 62-letni obywatel Izraela, który został zatrzymany dzięki interwencji pracowników Gdańskich Usług Komunalnych.

Informacje udzielone przez Komendę Miejską Policji w Gdańsku mówią, że pracownicy komunalni, podejrzewając, że kierujący Fiatem jest pijany, postanowili blokować jego drogę na przystanku „Odrzańska” za pomocą swoich pojazdów. Podkreślają również, że 62-latek podjął próbę ucieczki. W wyniku tej próby uderzył w obie zamiatarki – tę parkującą przed nim oraz tę z tyłu.