Autobus SOS w Gdańsku: codziennie pomaga blisko 70 osobom potrzebującym

Od 1 listopada br., na ulicach Gdańska, działa autobus SOS, który każdego dnia dostarcza jedzenie do około 70 osób w potrzebie. Ta mobilna jednostka, wyposażona w grupę wolontariuszy i ratownika medycznego, będzie kontynuowała swoją misję do końca marca przyszłego roku.

„Średnio 70 osób dziennie korzysta z usług jakie oferuje +autobus SOS+. Osoby te, z różnorodnych powodów, często odmawiają skorzystania z innych form wsparcia, takich jak schronienie, pomoc finansowa czy specjalistyczne i społeczne aktywizacje” – informuje Sylwia Ressel, rzeczniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Autobus SOS jest obecny na ulicach Gdańska od 2017 roku. Rozpoczyna swoje działania jesienią i kontynuuje przez całą zimę, dostarczając pomoc tym, którzy z różnych względów przebywają w miejscach nieprzystosowanych do mieszkania.

Pomoc udzielana jest każdego dnia podczas postojów, które mają miejsce m.in. o godz. 20.15 na pętli autobusowej przy stacji SKM na Przymorzu, o godz. 21.15 na parkingu między rynkiem a komisariatem przy ul. Białej we Wrzeszczu, o godz. 22.15 w zatoce autobusowej przy kinie „Krewetka” w Gdańsku. Ostatecznie, około godziny 23:30, autobus zatrzymuje się obok noclegowni przy ulicy Mostowej 1A, dowożąc tam bezdomnych, którzy chcą skorzystać z możliwości ogrzewania się i przenocowania w placówce.