Akcja Przygarnij Staruszka z Promyka

Największą szansę na znalezienie domu na stałe mają młodsze psiaki. Wiele osób obawia się przygarnięcia seniora ze schroniska. Jednak starszy pies może być równie przyjaznym czworonogiem jak jego młodszy kolega. Aby pokazać gdańszczanom i gdańszczankom ile miłości mają w sobie seniorzy ze Schroniska Promyk, zorganizowano sesję zdjęciową. Ma ona zapoznać mieszkańców ze zwierzakami oczekującymi na nowy dom.

Dlaczego warto adoptować starsze zwierze?

Wiele osób decydując się na adopcję zwierzaka, wybiera młode zwierzaki. Fakt, że senior nie będzie żył tyle co szczenie lub młody psiak. Jednak ważne jest, aby jego ostatni dom był pełen miłości i ciepła. Kto wie, może wśród ukochanych ludzi psiak pożyje dłużej niż wszystkim się wydaje.

Młode psiaki wymagają dużej uwagi od swojego opiekuna. Bardzo chętnie niszczą zabawki i meble- oczywiście w ramach dobrej zabawy. Zanim nauczymy psa dobrych manier, trzeba się liczyć z kilkoma zniszczonymi rzeczami. Aby ustrzec się przed zniszczeniami, trzeba będzie czworonoga porządnie zmęczyć zabawą i długimi spacerami. Jeśli jesteśmy aktywni i możemy poświęcić maluchowi dużo uwagi, nie ma problemu!

Jeśli jednak zależy nam na towarzyszu, który będzie już spokojniejszy i chętniej wyjdzie na krótszy spacer; senior jest najlepszym rozwiązaniem. Starszy pies nie będzie wymagał bardzo długich spacerów, najczęściej z chęcią położy się koło swojego właściciela i utnie sobie drzemkę. Starsze psy mogą być wciąż chętne do zabawy, jednak na pewno nie będą się o nią tak intensywnie upominać jak młodziaki.

Na pewno ogromnym plusem adopcji dorosłego zwierzęcia; czy kota czy psa jest możliwość poznania jego charakteru zanim sprowadzimy nowego mieszkań do domu. Opiekunowie ze schroniska doradzą, które zwierze najlepiej dogaduje się z innymi lub jakie lepiej sprawdzi się na samotnika. Wiadomo, że po zaadoptowaniu się w nowym otoczeniu zwierze może zachowywać się trochę inaczej, jednak najczęściej będą to jednak zmiany na plus, niż na minus.

Więcej informacji dotyczących adopcji psa znajdziecie w artykule portalu alegazeta.pl.